Дивеч, хранителна промишленост и капитализъм [w/ Кирил Русев, Никола Томов, Никола Кереков]
В този епизод Любо и Петко разговарят с тримата участници от дискусионния панел на събитието “Еволюция на храната” – Кирил Русев, Никола Томов и Никола Кереков.
Темите минават през серия въпроси, от странното поведение на северните елени до ужаса на промишленото отглеждане на животни. Ще научите от какво зависят вкусовите качества на животинското месо и ще чуете серия предположения за бъдещето на хранителната индустрия.
Разбира се, нямаше как темата да мине без малко капитализъм и люти домати. Защо – ще чуете в епизода!
За участниците:
Никола Томов е съосновател на aesthetic by science – общество за научно-обоснован фитнес с над 25 хиляди последователи в YouTube и над 100 хиляди члена във фейсбук групи. Никола помага на заети професионалисти да постигат най-добрата форма в живота си чрез интелигентен лайфстайл дизайн. Освен това Никола обича да яде. Много. В предишния си живот е работил като аналист в един от най-големите Асет Мениджмънт фондове в Холандия, където прави мащабен проект върху социалните, икономически и обществени проблеми в агрикултурния сектор в световен мащаб.
Кирил Русев пише професионално за храна и хранене от 8 години. Старае се да държи мненията и емоциите си в различни джобове, като мненията подхранва с наука и здрав разум, а емоциите – с кулинария. Не държи да е прав на всяка цена и с готовност променя възгледите си в името на истината.
Д-р Никола Кереков е биолог и специалист по имунология, но чете и проявява интерес в почти всички сфери на познанието. Привърженик е на идеята, че човекът е много повече животно, отколкото е склонен да си признае, но вярва, че редките прояви на здрав разум у човечеството трябва силно да се окуражават – в интерес на едно по-светло бъдеще (идеалист и оптимист по природа). Не смята, че съществува такова нещо като свободна воля и личен избор, включително когато става дума за храна. Избягва да влиза в спорове на тема храни и диети, но ще се включи с научно обосновани аргументи в дискусията по темата.
===
Ако това, което правим, ви допада, подкрепете ни на patreon.com/ratiobg.